21 - 31 av 31
12 Gå till

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 2 juni 2018

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld, 13 ovalslipade rubiner ca 8,00 ct, 52 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-Cr/ VS-P, längd 16 cm, vikt 11 g.

Utrop: 42 000 kr

STELT ARMBAND, 14K guld, orientalisk pärla 9,3-9,6x6,8 mm, GCS certifikat, kuddslipade rubiner ca 2,30 ctv, rosenslipade diamanter ca 1,32 ctv, innermått ca 5,7x5,1 cm, vikt 23,1 g, säkerhetskedja, pärlan är borrad.

Utrop: 34 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 24 droppslipade blå safirer ca 13,45 ctv, 83 briljant- och navetteslipade diamanter ca 9,00 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, franska stämplar, längd 18 cm, vikt 25,2 g, en lagning på undersidan.

Utrop: 96 000 kr

CARTIER, stelt armband, 18K guld, ametister, serienr. E84162, stl 18, vikt 31,8 g, sammetspåse.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 20 smaragder ca 4,00 ctv, 30 carréslipade diamanter ca 6,00 ctv, ca TW(G)/VS, längd 18,5 cm, vikt 25,3 g.

Utrop: 55 000 kr

ARMBAND, platina/14K rodinerat guld, 3 blå safirer ca 6,00 ctv, gammal- och rosenslipade diamanter ca 0,60 ctv, Koch, Tyskland, 1900-talets första hälft, lagningar på länken, lödningar, något skev.

42 000 kr

Utrop: 46 000 kr

ARMBAND, 14K vitguld, odlade pärlor, ca 4-8 mm, 60 briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 71,2 g.

Utrop: 60 000 kr

STELT ARMBAND, förgyllt silver, svart emalj, månsten, glas, orientaliska pärlor, orm, antik, innermått 5,7 x 4,5 cm, vikt 18,2 g, emaljskada, tennlödningar.

8 200 kr

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND, platina, 8 navett- och 128 briljantslipade diamanter ca 5,60 ctv, ca TW-TCr/ VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 18 g.

Utrop: 62 000 kr

ARMBAND, 14K guld/platina, 11 gammalslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 9,3 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K roséguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, serienr BIR485, stl 18, vikt 34,3 g, skruvmejsel, originaletui och ytterkartong.

52 000 kr

Utrop: 50 000 kr