1 - 3 av 3

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 2 juni 2018

Klubbad för

GEORG JENSEN, manschettknappar, nr 20, Moonlight Blossom, silver, cabochonslipad månsten, Danmark 1915-1930, vikt 7,5 g, etui.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

2 MANSCHETTKNAPPAR, 6 SKJORTKNAPPAR, 18K guld, pärlemor, gammalslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, vikt 17,7 g, lödningar, mindre nagg på pärlemor.

8 100 kr

Utrop: 5 000 kr

2 MANSCHETTKNAPPAR & 2 SKJORTKNAPPAR, platina/18K guld, jaspis, 100 åttkantslipade diamanter, ca 0,70 ctv, franska importstämplar, diameter 14 samt 8 mm, vikt 17,5 g, etui.

Utrop: 22 000 kr