1 - 14 av 14
1 Gå till
Sortering

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 2 juni 2018

Klubbad för

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 14K guld/vitguld, gammalslipad diamant ca 5,30 ct, ca Light Yellow(Q-R)/VS, stl 19,25 mm, vikt 5,8 g, diamanten har några nagg vid rondisten och små repor på några fasetter, etui.

Återropad

Utrop: 185 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,98 ct, ca W(H)/VS1, svensk kontrollstämpel, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, diamant med låg krona.

28 500 kr

Utrop: 30 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, äldre briljantslipad diamant ca 1,20 ctv, ca TCr(I)/SI1, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

24 000 kr

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, äldre briljantslipade diamant ca 1,18 ct, ca Cr(J)/VS1, stl 17 mm, vikt 2,6 g.

18 200 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, gammalslipad diamant ca 3,80 ct, ca Light Yellow, flera nagg och naturaler vid rondist i övrig väldigt små inneslutningar, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.

66 000 kr

Utrop: 54 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, äldre briljantslipad diamant ca 1,55 ct, ca TCa(L)/P1, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Stockholm 1930, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g, mittstenen med natural och nagg på rondisten, svaga fattningar på småstenarna.

Återropad

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

W.A. BOLIN, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, TW(G)/VVS2, HRD certifikat 11002161001, Stockholm 2011, stl 17 mm, vikt 9,2 g, originaletui.

Återropad

Utrop: 66 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K, vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)VVS2, stl 15,25 mm, vikt 3,5 g.

45 000 kr

Utrop: 53 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,70 ct, Cr(J)/VS1, HRD certifikat 170003103974, stl 17,75 mm, vikt 4,3 g.

71 000 kr

Utrop: 78 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 1,32 ct ca Cr(J)/SI2, stl 17 mm, vikt 3,2 g.

30 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 2,03 ct, River(D)/VS2, HRD certifikat 170003044147, stl 16,75 mm, vikt 8,4 g.

Återropad

Utrop: 235 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 1,67 ct, W(H)/VS2, HRD certifikat och inskription 16030296043, stl 16,5 mm, vikt 8,3 g.

Återropad

Utrop: 116 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,51 ct, River(D)/VVS2, HRD certifikat 15025100001, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Återropad

Utrop: 170 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 1,49 ct, ca TCa(K)/VS2, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1939, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara