1 - 2 av 2

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 2 juni 2018

Klubbad för

ANTON MICHELSEN, ljusstakar, ett par, silver, semisfärisk droppskål, handtag, på liten fot, design Olaf Staer-Nielsen, signerade, Danmark, Köpenhamn 1944-45, höjd 9,5 cm, vikt 453,1 g, mindre bucklor på ena ljusstaken.

Utrop: 6 000 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, Österrike/Ungern 1860-tal, höjd 28 cm, vikt 1108 g, lagade, gravyr.

Utrop: 4 500 kr