1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 20 mars 2018

Klubbad för

Vas signerad F. Niccacci, från Deruta Italien , 36,5cm hög

750 kr

Utrop: 900 kr

Figurin Royal Copenhagen Carl Johan Bonnesen, Arbetshäst höjd 28 cm, längd 33cm, nr: 471

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Figurin Rosenthal Heidenreich, hästföl höjd 24 cm, längd 24cm

550 kr

Utrop: 700 kr

Delar av servis, Gefle "Olli", 15 delar: 6 st kaffeasietter 1 st te asiette 1 st mindre tallrik 1 st mindre serveringsfat 1 st skål 5 st tallrikar

25 kr

Utrop: 500 kr

Figuriner 2st, Keramik, Elbogen, höjd: 14,5cm & 15cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Keramik, design: Elsi Bourelius, signerad "elsi", höjd: 15,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Golvvas, höjd: 44,5cm, små defekter

100 kr

Utrop: 300 kr

Vas, Rörstrand, design: Gunnar Nylund, repig, höjd: 17cm

Utrop: 200 kr

Vas, Rörstrand, design: Olle Alberius, höjd: 25,5cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Vas, chamotte, Rörstrand, design: Gunnar Nylund, höjd: ca18cm

700 kr

Utrop: 375 kr

Vas, chamotte, stämplad: Rörstrand, Lidköping, "modell Nylund" made in Sweden, handdrejad

900 kr

Utrop: 250 kr

Vas, chamotte, Rörstrand, stämplad Nylund, höjd: ca22cm

Utrop: 200 kr

Vas, Upsala-Ekeby, höjd: ca21cm

Utrop: 300 kr