1 - 11 av 11

Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2018

Klubbad för

Einar Jolin, målning, olja på duk, signerad Jolin och daterad 1969, Vy över drottningholm, 46,5x55cm

26 000 kr

Utrop: 25 000 kr

Akvarell, signerad: Dag Peterson-88, motivmått: 50,5cm X 71,5cm, glas och ram

950 kr

Utrop: 375 kr

Konst Skulpturer

Glasskulptur; Kosta Boda, design: Åsa Jungnelius, serie: Make Up, läppstift, höjd: 210mm, i originalkartong

500 kr

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

275 kr

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

Glasskulptur, Kosta Boda, design: Åsa Jungnelius, serie: Make Up, nagellack, höjd: 190mm, i originalkartong

550 kr

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

475 kr

Utrop: 300 kr

Grafiskt blad, Björn Berg (1923-2008), signerad, numrerad 181/300, daterad -77, 30x43cm, i skadad ram

Utrop: 200 kr

Grafiskt blad, Marcel Genay (1929-1993), Stadsvy, signerat, numrerat 153/250, 30x49cm, oramat

125 kr

Utrop: 125 kr

Tavla / Bricka Original av Stig Erinder baksida är det en grattis hälsning från arbetskamraterna med flera namnunderskrifter

Utrop: 100 kr

tavla med ram motiv kattuggla i blyerts singerad Stig Erinder -77 H:39,5 cm B:31,5 cm lös i skarvarna

150 kr

Utrop: 250 kr

Teckning i blyerts med pappersram med räv motiv signerad Stig Erinder -1978 H:27,5 B:35 cm

25 kr

Utrop: 250 kr