1 - 5 av 5

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2018

Klubbad för

VODKABÄGARE, 2 st, silver, på fot, graverad dekor. Ryssland Moskva 1892, höjd 7 cm, vikt 56,2 g.

750 kr

Utrop: 600 kr

VODKABÄGARE, 3 st, graverad dekor, Ryssland, Moskva 1892, göjd 5 cm, vikt 64,4 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

BÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, barockstil, 1900-talets andra hälft, vikt 142,3 g.

Utrop: 800 kr

SUPKOPPAR, 6 st, silver, arbetad ytra, E löfman, Markströs Uppsala 1979, höjd 5,5 cm, vikt288,8 g, etui.

Utrop: 1 800 kr

PUNCSHBÄGARE, 6st, silver, invändigt förgyllda, handtag, Fritz Olsson, Luleå 1965, vikt 183,0 g, etui.

Utrop: 900 kr