Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2018
PILLERDOSA, 1 par, delvis förgyllt silver, blå, grön och röd paste, filigran arbete, Bernard Hertz, Stockholm 1907, höjd 1,5 cm, vikt 45,1 g.
LJUSSTAKAR, silver, höjd 13 cm, Birmingham, fyllda, vikt 285,4 g, mindre bucklor och skador.
LJUSSTAKAR, silver, C.G. Hallberg, år 1948, höjd 23 cm, vikt 954,3 g, blytyngd, små bucklor.
LJUSSTAKAR, silver, GAB, Stockholm 1890, höjd 25 cm, vikt 308,4 g, lagningar på stamm. Ojämna fötter, står inte stabilt.
DOSOR, 2 st, kristallglas, silver, troligen C G Hallberg, Stockholm 1913, höjd 4,5 cm, monogram, ena glaset skadat.
VODKABÄGARE, 2 st, silver, på fot, graverad dekor. Ryssland Moskva 1892, höjd 7 cm, vikt 56,2 g.