1 - 8 av 8

Avslutad | Klassiska – Lördag 14 april 2018

Klubbad för

DIAMANT, 3,86 ct, antikslipad, ca CA, i övrigt små inneslutningar, skador i och invid rondist, nagg i rondisten, naturaler, oinfattad.

64 000 kr

Utrop: 49 000 kr

Ädelstenar Pärlor

PÄRLA, 13 mm ljusgrå rund, odlad South-Sea pärla, ej borrad.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

DIAMANT, antik kuddslipad, 1,74 ct, TCa(K)/SI1, nagg på rondist.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 9,66 ct, gul, certifikat Gem Information Laboratories, djup slipning, sned kulett.

14 000 kr

Utrop: 3 200 kr

DIAMANT, Prinsesslipad 0,73 ct, TW(F)/VVS2

Utrop: 18 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,69 ct, W(H)/VS1.

10 800 kr

Utrop: 11 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,41 ct, W(H)/VS, förseglad, Rolf Krieger.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,40 ct, W(H)/VVS 2, förseglad, Rolf Krieger.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr