21 - 26 av 26
12 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 29 mars 2018

Klubbad för

Mynt Svenska mynt

4 MYNT, koppar, 5 Öre, 1857- 1867, kvalité ca 1?-1, total vikt 34,2 g.

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

12 NÖDMYNT, koppar, 1 Daler SM, 1715-1718, kvalité ca 1? - 1, ett borrhål, total vikt 54,0 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1/2 Örtug, Sten Sture d.y. 1512-1520, kvalité ca 1?, diameter 17 mm, vikt 0,9 g.

600 kr

Utrop: 400 kr

Mynt Svenska mynt

42 MYNT, silver, mestadels från 16, 17 och 1800-talet, väldigt blandad kvalité, Kaplans rekommendar att man granskar mynten på plats.

4 500 kr

Utrop: 4 000 kr

Mynt Svenska mynt

3 MYNT, koppar, Palmkvistserien, 1 Skilling 1932 ca 1/1+ med mindre skador, 1/2 Skilling 1832 ca 1+ samt 1/4 Skilling 1833 ca 1, total vikt 29,1 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, koppar, 1 Öre SM, 1677, Karl XI, kvalité ca 1, diameter 47 mm, vikt 43,1 g.

300 kr

Utrop: 350 kr