1 - 4 av 4

Avslutad | Pant – Tisdag 3 april 2018

Klubbad för

Etsning, Lena Cronqvist (f.1938), 10,5x11,5cm, signerad "P.T Lena Cronqvist", inramad

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Olja på duk, Tage Hedqvist(1909-1997), "Natt vid Havet", daterad -63, 37x45cm, signerad, i sliten ram

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Oljemålning på duk, Adelyne Cross-Eriksson (1905-1979) Motiv "Grovarbetare", 85x70cm, mindre hål i duken samt lite tunnsliten på några ställen, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

Grafiskt blad, signerat Ulf Wahlberg (1938-2014), nr: 23/75, med dedikation, motivmått: 44,5cmx37,5cm, glas och ram

150 kr

Utrop: 550 kr