1 - 11 av 11

Avslutad | Pant – Tisdag 17 april 2018

Klubbad för

Konst Skulpturer

Skulptur, Mats Lodén (född 1951), brons, höjd: ca.30cm

850 kr

Utrop: 500 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Axel Nordell (1914-1997), "Omsorg", signerad, daterad 1986, höjd: ca.12cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Konst Skulpturer

Glasskulptur, Kosta Boda, Bertil Vallien, Brains, nr.1090003, höjd: 7,5cm

650 kr

Utrop: 425 kr

Tavla Folkvisa signerad NN (Nils Nilsson), olja på duk, 80x65

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Konst Skulpturer

Träskulptur, Troll, Georg Brask, "Efter baver", höjd ca 24cm, något löss sockel.

Utrop: 600 kr

Vaser, 2st Kosta Boda "Samoa" av Anna Ehrner H:34-35cm

125 kr

Utrop: 325 kr

125 kr

Utrop: 325 kr

Skål Kosta Boda 1385 små nagg H: ca11,5cm

Utrop: 250 kr

Tavla i tenn, på träplatta, R.Lindblom, ca 28x43cm, från 1984

Utrop: 75 kr

Tavla i tenn, på träplatta, Roland Lindblom, repigt Bauer motiv, ca 28x43cm, från 1984

Utrop: 75 kr

Litografi, Ardy Struwer (1939-), signerad och numrerad 99/175, med ram 68x90cm

500 kr

Utrop: 600 kr