1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 17 april 2018

Klubbad för

Vas, Gustavsberg, märkt med studiohanden, målad av Britta Taubert, höjd: 21cm, krackelerad glasyr, nagg på foten

Utrop: 550 kr

Figurin keramik "Ållebergs ryttare" Åsa Gustavsson, höjd 26cm, delvis glaserad.

75 kr

Utrop: 250 kr

Figurin keramik, Ekeby Bisonoxe, Gunnar Andersson, höjd 24 cm.

200 kr

Utrop: 400 kr

Figurin keramik, Ekeby Bisonoxe, Gunnar Andersson, höjd 9cm.

50 kr

Utrop: 75 kr

Kanna, porslin, Old Foley, James Kent LTD, höjd ca 15 cm.

250 kr

Utrop: 50 kr

Prydnadsskål, porslin, ca Ø17,5cm, höjd ca 9 cm.

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Vas Rörstrand Höjd: ca 20cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Muminklocka Arabia Finland Ca: 24 cm i diameter

325 kr

Utrop: 200 kr

Smörfat 2st, Rosenthal, Bavaria, ca 5x8cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Mugg 1st Rörstrand, modell: Granit, höjd: 10,5cm Ø10cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Karaff, Rörstrand, Hertha Bengtson, "Blå Eld", höjd17cm

500 kr

Utrop: 300 kr

Tekanna med lock, Rörstrand, Hertha Bengtson, "Blå Eld", höjd 18,5cm

800 kr

Utrop: 550 kr

Fat, Rörstrand, Hertha Bengtson, "Blå Eld", längd: 35cm bredd: 24cm

275 kr

Utrop: 300 kr