1 - 20 av 32
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 april 2018

Klubbad för

Skål Ulrika Hydmann Vallien Tulpan höjd 14,5cm Ø22cm

475 kr

Utrop: 350 kr

Skål Ulrika Hydmann Vallien Hjärtan höjd 14,5cm Ø22cm

375 kr

Utrop: 300 kr

2 Ljuslyktor, Iittala Kastehelmi, 6,4cm, i tillhörande kartong

175 kr

Utrop: 200 kr

SKål, Orrefors Corona, höjd: 10cm, design Lars Hellsten

125 kr

Utrop: 150 kr

2 st Ljuslyktor, Orrefors Madison, ca 4,5cm höga, ca 14,5cm breda, i kartonger.

275 kr

Utrop: 225 kr

Kristallskål F & D, Lead free crystal, h 15cm, originalkartong.

75 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstake Orrefors Corona h 6cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Skulptur Kosta Boda sign Bertil Vallien, höjd 32cm, ställning smidesjärn

Utrop: 1 200 kr

Skulptur Kosta Boda sign Bertil Vallien, 20 x 20cm blått glas, ställning smidesjärn

1 900 kr

Utrop: 1 200 kr

Glasskulpturer 3st Kosta Boda Åsa Jungnelius, Make up, höjd 18-20cm, något skavd färg

950 kr

Utrop: 750 kr

Vas Kosta Boda sign. Ulrika Hydman-Vallien Atelier 944001/500 höjd 19cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Skål Iittala Alvar Alto höjd 16cm något repig botten, originalkartong.

325 kr

Utrop: 125 kr

Prydnadsskål, Stievens Glashytta, handgjord, höjd ca 17 cm.

Prydnadsskål, "Blå blomma", ca Ø28cm, höjd ca 5 cm.

25 kr

Utrop: 50 kr

Prydsnadsskål, Senges Glas, höjd ca 7 cm, ca Ø19cm.

50 kr

Utrop: 50 kr

Kristallskål, Orrefors H:ca11cm repor på undersidan

125 kr

Utrop: 400 kr

Ljusstake Orrefors Celeste, design Anne Nilsson, höjd 33cm, "Frosted Blue", i originalförpackning

400 kr

Utrop: 500 kr

400 kr

Utrop: 500 kr

Ölglas, Design: Lasse Åberg, Modell: Söt Mus, 22cm, 40cl

75 kr

Utrop: 50 kr

Ölglas, Design: Lasse Åberg, Modell: Glas Mus, 22cm, 40cl

75 kr

Utrop: 50 kr