1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 17 april 2018

Klubbad för

Skål S830 281,6g, signerad J. Råström, höjd: 7cm, Ø12,5cm

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Dosa S925 31,8g, repor

300 kr

Utrop: 150 kr

Skål i silver sign J.T. 830s 303,8g, Ø18cm, höjd 7,5cm

Utrop: 1 200 kr

Thékanna i silver 830 sign J. Tostrup 1910, 7766, höjd inkl knopp 15,5cm, längd 24cm, 573,8g

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Kanna i silver830, stämplar DCl 830 S., gravyr undertill E.M , höjd 11,5cm, 211,5g, liten mindre ojämnhet.

650 kr

Utrop: 800 kr

Vaser 3 st i silver , 2 mindre gravyr "U", defekter, höjd 125mm, hög vas 24,5cm något sned, brv 259g

250 kr

Utrop: 300 kr

Cigarettetui i silver GAB P8 170,5g, gravyr på insidan HU, 80x125mm, 2 mindre ojämnheter

Utrop: 700 kr

Bullionmynt 7 st finsilver mynt , 2 Kanada,1 USA, 2 Mexico, 2 Österrike , 218,1g

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Minnesmynt 1st S925 Carl XVI Gustaf - Svergies konung - Regalskeppet Vasa 15 juni 1990 - 200 kr (nominellt värde) 27,1g

125 kr

Utrop: 150 kr

Mynt i silver Somali Republic 2017 1000 Shillings, African Wildlife Elephant S999 Ø75mm 310g i plastetui

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Sockerskål med lock S835 180,0g höjd: ca 11cm

550 kr

Utrop: 700 kr

Medalj S830 33,6g myntliknande föremål

100 kr

Utrop: 125 kr

Plaketter 15st, silver 900-1000/1000, 908,6g

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr