1 - 20 av 46
123 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 april 2018

Klubbad för

Skål S830 281,6g, signerad J. Råström, höjd: 7cm, Ø12,5cm

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Barnkniv S925 14,7g 115mm, Georg Jensen, modell Dronning, design Johan Rohde, blad i rostfritt stål, fyllt skaft

125 kr

Utrop: 75 kr

Sked S830 32,3g 100mm

200 kr

Utrop: 125 kr

Kniv S830 64,0g 210mm, Svensk Spetsig, bucklor, fyllt skaft

Utrop: 225 kr

Serveringssked S830 35,6g 154mm

125 kr

Utrop: 150 kr

Bordsgafflar 3st. S830 126,3g 175mm, repor

Utrop: 500 kr

Kaffeskedar 3st. S830 50,3g 124mm, Slottsbarock, repor

150 kr

Utrop: 200 kr

Sockertång S830 11,2g 77mm

50 kr

Utrop: 50 kr

Servettring S830 24,3g

125 kr

Utrop: 100 kr

Dosa S925 31,8g, repor

300 kr

Utrop: 150 kr

Bordssked S830 52,8g 180mm, Rådhus

Utrop: 225 kr

Bordsgaffel S830 42,2g 180mm, Rådhus

125 kr

Utrop: 150 kr

Smörgåsgaffel S830 27,4g 150mm, Rådhus

100 kr

Utrop: 125 kr

Smörgåskniv S830 40,9g 175mm, Rådhus, blad i rostfritt stål, fyllt skaft

75 kr

Utrop: 100 kr

Bestick i silver 17 delar, 13 skedar norsk modell 118mm, 3 sillgafflar, 1 sockertång , 192,4g

600 kr

Utrop: 750 kr

Skål i silver sign J.T. 830s 303,8g, Ø18cm, höjd 7,5cm

Utrop: 1 200 kr

Thékanna i silver 830 sign J. Tostrup 1910, 7766, höjd inkl knopp 15,5cm, längd 24cm, 573,8g

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Kanna i silver830, stämplar DCl 830 S., gravyr undertill E.M , höjd 11,5cm, 211,5g, liten mindre ojämnhet.

650 kr

Utrop: 800 kr

Vaser 3 st i silver , 2 mindre gravyr "U", defekter, höjd 125mm, hög vas 24,5cm något sned, brv 259g

250 kr

Utrop: 300 kr

Cigarettetui i silver GAB P8 170,5g, gravyr på insidan HU, 80x125mm, 2 mindre ojämnheter

Utrop: 700 kr