1 - 17 av 17

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 maj 2018

Klubbad för

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 7,64 ct totalt, många små blå safirer i olika slipningar.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Rubiner

5 RUBINER, 1,63 ct totalt, ovalslipade.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Övrigt

PERIDOTER, 32 st, rund- kudd- och ovalslipade, 106,75 ctv, nagg, repor, inneslutningar.

Utrop: 6 600 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, droppslipad, 5,35 ct, ljusblå.

850 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 4 st, smaragdslipade, 6,02 ctv, rosa och gröna, tjocka rondister.

425 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Granater

GRANATER, 2 st, ovalslipade, 3,53 ctv, mörkt orange-röda.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, 2 st, kuddslipade, 3,38 ctv, rosa, inneslutningar.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Tsavorit

TSAVORITER, 6 st, hjärtformade, 0,87 ctv.

450 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, 29,38 ct, ovalslipad.

500 kr

Utrop: 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,24 ct, natural Fancy Yellow, IGI cert F2B40629, förseglad.

Utrop: 2 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,23 ct, natural Fancy Yellow- Brown, IGI cert F2B40635, förseglad.

Utrop: 2 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, natural Fancy Yellow, IGI cert F2B40646, förseglad.

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, droppslipad, 0,50 ct, IGI certifikat 1L129843.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, 2,00 ct, ovalslipad, plomberad.

1 100 kr

Utrop: 650 kr

DIAMANT, 0,21 ct, briljantslipad, F(TW)/IF, IGI cert F1024483, plomberad.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

DIAMANT, 0,24 ct, briljantslipad, G(TW)/VVS2, HRD plombering 188668.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Korall

KORALL, 18,95 ct, oval, cabochonslipad, ljusrosa, limrester undertill.

300 kr

Utrop: 350 kr