1 - 5 av 5

Avslutad | Moderna – Lördag 16 juni 2018

Klubbad för

LJUSSTAKAR, ett par, silver, GAB, Stockholm 1964, höjd 16 cm, vikt 368,7 g fylld botten.

Utrop: 1 400 kr

WIWEN NILSSON, 4 st bägare, silver, signerade, Lund 1950-tal, höjd, 7,5 cm, vikt 463 g, ett originaletui.(d).

9 600 kr

Utrop: 10 600 kr

LJUSSTAKAR, ett par, sterlingsilver, O.U. Bolin, Stockholm 1961, höjd 12 cm, vikt 268 g, lagning.

Utrop: 4 400 kr

WIWEN NILSSON, tändsticksask, sterlingsilver, signerad, Lund 1953, monogram BW, 5,1 x 4,7 cm, vikt 59 g, (d).

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

LJUSSTAKAR, silver, 1 par, rundad kvadratisk fot, slät form, signerad T. Eldh, K&E Carlsson, Göteborg 1960, vikt 411,1 g, fyllda, mindre bucklor.

Utrop: 1 600 kr