1 - 3 av 3

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 maj 2018

Klubbad för

ALEXANDER PRYTZ, bägare, silver, invändigt förgylld, Strängnäs 1792, höjd 10,5 cm, vikt 76,4 g, monogram.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, otydliga dubbelslagna svenska stämplar, 17/1800 tal, höjd 22,5 cm, vikt 347,8 g.

Utrop: 2 300 kr

MATSILVER, 35 delar, silver, Chippendale, 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 fiskfafflar, 6 fiskknivar, 5 kaffeskedar.

Utrop: 5 000 kr