1 - 20 av 229
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 augusti 2018

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, River(E)/VVS 1, IGI certifikat F1G19425, förseglad.

8 200 kr

Utrop: 8 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,42 ct, River(D)/IF, IGI certifikat F1188989, förseglad.

9 700 kr

Utrop: 10 400 kr

OLE LYNGGAARD, pärlcollier, odlade saltvattenspärlor, ca 6,5-7,0 mm, kullås i 18K guld, dobbar, ca 10,5 mm, längd 40 cm, låsets vikt 3,4 g.

4 700 kr

Utrop: 4 200 kr

GEORG JENSEN, armring, sterlingsilver, nr 235, Astrid Fog, stl 6,5 x 6,5 cm, vikt 86,2 g, originalask.

Utrop: 4 400 kr

LAPPONIA, ring, Wings, 18K guld, delvis arbetad yta, briljantslipad diamant 0,03 ct, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, creoler, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W(H)/VS, vikt 2,5 g.

5 200 kr

Utrop: 4 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamant 0,51 ct, TW(G)/P1, report IGI 239613130, 12 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

9 700 kr

Utrop: 10 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,71 ct, TW(G)/SI2, report IGI 265727824, stl 16,75 mm, vikt 5,6 g.

15 800 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

13 000 kr

Utrop: 14 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 95 briljantslipade diamanter ca 1,48 ctv, ca TW(F-G)/SI, längd 18,5 cm, vikt 6,7 g.

14 200 kr

Utrop: 16 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 67 briljantslipade diamanter ca 3,28 ctv, ca TW-W(G-H)/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 9,7 g, en diamant med nagg på rondisten.

23 500 kr

Utrop: 26 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, TW(G)/SI2, report IGI 291751871, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.

11 200 kr

Utrop: 11 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct, TW(F)/P1, report IGI 270774980, stl 17 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 7 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca W-TCr(H-I)/P1, stift, vikt 1,7 g.

12 800 kr

Utrop: 14 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,46 ct, TW(F)/VVS1, certifikat IGI F833440, plomberad.

6 900 kr

Utrop: 7 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,49 ct, TW(F)/VVS2, certifikat IGI F853076, plomberad.

7 700 kr

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE/COLLIER, 18K roséguld/vitguld, hjärta, odlad pärla ca 8,4 mm, rosa ton, längd 41,5 cm, vikt 10,3 g.

Utrop: 3 200 kr

FLEMMING UZIEL, ring, Signo, 18K vitguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW/SI, stl stl 16,5 mm, vikt 10,6 g, blekt certifikat.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

FLEMMING UZIEL, ring, Signo, 18K vitguld, 4 prinsess- och 6 briljanslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 10,7 g, blekt certifikat, originalask för 2 ringar.

Utrop: 7 500 kr

JOSEFIN CUMMINGS, alliansring, 18K guld, För evigt är bara början, 15 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI, behandlad blå diamant, stl 17,75 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 6 000 kr