1 - 8 av 8

Avslutad | Moderna – Lördag 19 januari

Klubbad för

GEORG JENSEN, uppläggningssked, Pyramid, sterlingsilver, design Harald Nielsen, Danmark 1933-1944, längd 20,5 cm, vikt 82,6.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

GEORG JENSEN, uppläggningssked, Pyramid, sterlingsilver, design Harald Nielsen, Danmark 1915-1927, Engelska importstämplar 1929, längd 18 cm, vikt 72,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

C F CARLMAN, taste du vin/munskänk, silver, mynt 10 kr Gustav VI Adolf, Stockho 1972, längd 12,5 cm, vikt 44,0 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, pärlbård, design Eric Löfman, Markströms Uppsala 1967, höjd 15,5 cm, vikt 357,9 g, fylld botten.

Utrop: 1 700 kr

REY URBAN, ljusstakar, ett par, sterlingsilver, signerade, Stockholm 1987, höjd 20 cm, vikt 383,1 g. (d)

Utrop: 4 400 kr

KARL JOHAN OTTESEN, kandelabrar, ett par, silver, Norge, höjd 27 cm, silvervikt ca 1280 g.

Utrop: 6 000 kr

MATSILVER, 49 delar Rosenholm, silver, 10 bordsgafflar, 9 bordsknivar, 9 bordsskedar, 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, 8 kaffeskedar, 1 moccasked.

Utrop: 6 000 kr

MATSILVER, Rosenholm, Soppslev och Minnessked, totalt vikt 265 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr