1 - 20 av 22
12 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 januari 2019

Klubbad för

BROSCH, ram i silver, Stockholm 1951, höjd 3,7 cm, vikt 10 g.

550 kr

Utrop: 250 kr

ANNIE JÄGBECK, brosch och örhängen, sterling silver, total vikt 10,7 g, signerade, stift, 1997, små kulor i 18K guld.

375 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, förgyllt silver, Sverige 1895, höjd 23 mm, vikt 4,9 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver, Salamalm, Alton, Falköping ca 1961, längd 3,7 cm, vikt 8 g.

200 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver, månsten, Per Sköld, Stockholm 1954, höjd 5 cm, vikt 14 g.

1 500 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH/HÄNGE, silver/14K guld, gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, längd 3,2 cm, vikt 2,9 g, ett par stenar är skadade.

900 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, förgylld metall, Camé, ängel och fredsduva, storlek 7 x 6 cm, vikt 33,3 g.

Utrop: 4 600 kr

BROSCH, 18K guld/platina, gammal- och rosenslipad diamanter, stl 4,0 x 1,1 cm, vikt 3,8 g, en diamant sned i fattning, senare nål.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, 14K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W-TCr/SI-P, vikt 6,6 g, en diamant med nagg på rondisten.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

BROSCHNÅL, 18K guld, 23 carréslipade rubiner, 12 rosenslipade diamanter, längd 6 cm, vikt 3 g, nål ej i guld.

Utrop: 3 500 kr

BROSCHNÅL, 18K guld, 4 carréslipade rubiner, 10 gammalslipade diamanter ca 0,30 ctv, längd 3,2 cm, vikt 1,4 g.

1 800 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, silver, rutilkvarts, Stockholm 1962, höjd 4,4 cm, vikt 16 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, odlade pärlor, markasiter, höjd 8 cm, vikt 16 g.

350 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver, glasstenar, ängd 4,7 cm, vikt 8 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, förgyllt silver, orange strass, vikt 2,4 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, sterlingsilver, längd 5,5 cm, vikt 8,4 g.

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver med stämplar, filigranarbete, snidad turkos i form av en kvinna med växtornamentik, ca 4 x 6 cm, vikt 23,4 g.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, löv, sterling silver, Stockholm 1954, 62 x 50mm, vikt 9,9 g.

425 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, stål, stålmarkasiter, ca 5 x 6 cm, vikt 12,1 g.

1 000 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, låghaltigt guld, onyx, mikromosaik, ca 5 x 4 cm, vikt 21,2 g, skadad onyx.

750 kr

Utrop: 700 kr