1 - 6 av 6

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 januari 2019

Klubbad för

VISITKORTSHÅLLARE, på fötter, silver, London 1963, handtag i svärtat trä, vikt 160,4 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

SOCKERTÅNG, silver, filigranarbete, längd 15,5 cm, vikt 35,7 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

COASTER, silver, mahogny, diameter ca 12 cm, vikt 144,8 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

HANS HANSEN, servettring, sterlingsilver, Danmark, diameter 4,5 cm, vikt 25 g.

250 kr

Utrop: 200 kr

SALTKAR, silverplätterat/förgyllt, hund vid saltkar, längd 12 cm, vikt 143,5 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

KRYDDSET, sterlingsilver, senapskar, saltkar, pepparströare, blå glasinsatser, England, en glasinsats med nagg, två skedar medföljer, schatull.

Utrop: 900 kr