1 - 20 av 510
123...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 januari 2019

Klubbad för

GERT THYSELL, hänge, silver, cabochonslipad rodokrosit, 1968, bredd 30 mm, vikt 20,4 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade något ovala pärlor ca 6 mm, längd 45 cm, lås i silver, vikt 19,7 g, något slitna knutar.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, färgade akoya, blågrå, ca 7 mm, lås i silver, längd 43 cm, vikt 26,7 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ROBBERT, armring, silver, Silversmedjan Trosa Kvarn 1974, bredd 3,5 cm, stl 6,0 x 5,5 cm, vikt 67,0 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

ROBBERT, ring, sterlingsilver, odlad pärla, ca 7,0 mm, ställbar storlek, vikt 8,3 g.

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld, boulderopal, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W(H)/VS, stl 18,75 mm, vikt 4,8 g, slitage.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld, citrin, möjligt att gravera ett sigill på stenen, vikt 10,6 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

HÄNGE, 14K guld, ägg, mossagat, Ryssland, höjd 2,5 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 14K guld, ägg, mossagat, Ryssland, höjd 2,5 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, brijantslipad, 0,31 ct, TW/VS, plomberad.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, 5 åttkantslipade diamanter 0,15 ctv, stl 17 mm, vikt 3 g.

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,12 ct, ca TW/VS, längd 40 cm, vikt 2,9 g.

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 6,4 mm, 12 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 1,4 cm, stift, vikt 2,1 g, svaga fattningar.

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 6,2 mm, 12 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 1,4 cm, stift, vikt 2,2 g, svaga fattningar.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla ca 9,1 mm, 6 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 1,7 cm, vikt 2,1 g, svaga fattningar.

Utrop: 1 000 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K guld, odlad sötvattenspärla ca 9,2 mm, 6 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 1,7 cm, vikt 2,1 g, svaga fattningar, två diamanter med nagg.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, 20 prinsesslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca Cr-TCa/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, en diamant skadad, svaga fattningar.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 8,4 mm, 12 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 2,3 cm, vikt 4,3 g, svaga fattningar, en diamant med nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 8,4 mm, 12 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 2,3 cm, vikt 4,3 g, svaga fattningar, två diamanter med nagg.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K guld, odlad sötvattenspärla ca 8,7 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-P, längd 1,9 cm, vikt 1,3 g, svaga fattningar, en diamanter med nagg.

Utrop: 1 000 kr