1 - 9 av 9

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 februari 2019

Klubbad för

BORDSBESTICK, 12 delar, silver, Vasa, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, GAB, Stockholm bl.a 1938, total vikt 605,9 g.

Utrop: 3 200 kr

BESTICKSERVIS, 18 delar, silver, Disa, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 bordsskedar, Markströms, Uppsala 1952, total vikt 725,8 g, linda.

Utrop: 2 800 kr

MATSILVER, 8 delar, delvis förgyllt, Vasa, tårtspade, såssked, ostkniv, syltsked, 2 smörknivar, 2 efterrättsskedar, GAB, Stockholm bl.a 60/80-tal, total vikt 325,1 g, ett par bestick med gravyr.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, Vasa, GAB, Stockholm 1937, total vikt 167,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

MOCCASKEDAR, 12 st, silver, Vasa, GAB, Stockholm 1949, total vikt 130,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

SMÖRKNIVAR, silver, 6 st, Vasa, GAB, Stockholm, 60/70-tal, total vikt 206,0 g.

Utrop: 900 kr

SALT OCH PEPPARKAR, silver, höjd ca 3 cm, 2 små skedar, olika tillverkare, total vikt 33,5 g,

400 kr

Utrop: 450 kr

6 kaffeskedar, silver, Ryssland, vikt 197 g.

Utrop: 700 kr

BESTICKSERVIS, 48 delar, silver, Vasa, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsskedar, GAB, Stockholm 1930-tal, total vikt 2997,2 g, gravyr.

Utrop: 13 000 kr