1 - 11 av 11

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 mars 2019

Klubbad för

MARGARETABÄGARE, silver, John H Paulsen Köpenhamn 1944, höjd 7 cm, vikt 132,0 g, gravyr i botten.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

DOSA, silver, niello, invändigt förgylld, Ryssland, Moskva 1885, 9,5x6 cm, vikt 103,3 g, monogram.

2 400 kr

Utrop: 500 kr

E RÅSTRÖM, bägare, silver, signerad, Råströms Silver O Nysilverfabrik, Sthlm 1974, höjd 7,5 g, vikt 97,8 g.

Utrop: 600 kr

SALTKAR, silverplätterat/förgyllt, hare vid saltkar, höjd 6 cm, längd 9 cm, vikt 234,7 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

DOSA, silver, hundhuvud, längd 3 cm, vikt 34,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BÄGARE, med hänkel, silver, invändigt förgylld, C G Florell, Stockholm 1826, höjd 4,5 cm, vikt 29,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

DOSA, sterlingsilver, emalj, rävhuvud, rund diameter 2,8 cm, vikt 17,0 g.

450 kr

Utrop: 450 kr

Silver Plunta

FICKPLUNTA, sterlingsilver, England, 2006, höjd 11,4 cm, vikt 173,4 g, gravyr

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

DOSA, sterlingsilver, emalj, rävhuvud, rund diameter 2,8 cm,, vikt 14,6 g.

Utrop: 450 kr

ÄGG PÅ STATIV, silver och gulmetall, The St. James´s House Collection, originaletui.

700 kr

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, GAB, Stockholm 1959, höjd 7 cm, fylld botten.

Utrop: 1 800 kr