1 - 20 av 23
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 februari

Klubbad för

PAPART, Max ( 1911 - 1994), tavla, carborundumetsning, signerad, nr. X/XV ( 5/15), 65 x 50 cm, med passepartout i ram ( 91 x 75 cm).

Utrop: 2 000 kr

HERLOW SVENSSON, Bertil (1929-2012), tavla, " Spänning", akryl på pannå, signerad a tergo, Bertil Herlov-Svensson Sala-64, 64x125cm inkl ram.

1 000 kr

Utrop: 5 000 kr

HERLOW SVENSSON, Bertil (1929-2012), tavla, utan titel, akryl och collage på pannå, signerad a tergo, Bertil Herlov-Svensson -66, 65x82cm, synliga krackelyrer, slitage, repor och hål efter upphängning

400 kr

Utrop: 4 000 kr

HERLOW SVENSSON, Bertil (1929-2012), tavla, nr. 4, akryl och collage på pannå, signerad a tergo Bertil Herlov-Svensson Sala -65, text: Variation på "en sändning över vissa stationer med vertikal polarisation", 61x78cm, slitage, hål efter upphängning.

400 kr

Utrop: 4 000 kr

HERLOW SVENSSON, Bertil (1929-2012), tavla, nr. 5, akryl och collage på pannå, signerad a tergo Bertil Herlov-Svensson Sala -65, text: Variation på "en sändning över vissa stationer med vertikal polarisation", 61x75cm, slitage, hål efter upphängning.

400 kr

Utrop: 4 000 kr

HERLOW SVENSSON, Bertil (1929-2012), tavla, nr. 6, akryl och collage på pannå, signerad a tergo Bertil Herlov-Svensson Sala -65, text: Variation på "en sändning över vissa stationer med vertikal polarisation", 71x79cm, slitage, hål efter upphängning.

400 kr

Utrop: 4 000 kr

LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008), tavla, komposition, litografi, nr. 74/300, signerad, 55x74cm, 74x93cm inkl ram

425 kr

Utrop: 1 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk multipel, relief, nr. 1/3, signerad och daterad a tergo 1967, ca 60x98cm, slitage, ram skadad.

Utrop: 6 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk multipel, relief, signerad och daterad 1969, ca 60x49cm, slitage på ram.

Utrop: 5 000 kr

Utrop: 5 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, G-135, nr. 5/15, geometrisk multipel, relief, signerad och daterad 1974, 35x35cm, slitage på ram.

Utrop: 2 500 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, WO-235, ed. 50, geometrisk multipel, handkolorerad relief, signerad och daterad 1975, 35x35cm.

Utrop: 2 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, 12/30, geometrisk multipel, relief, signerad och daterad 1969, 24x24cm, slitage på ram.

Utrop: 2 200 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition screentryck relief på plexiglas, signerad, nr 53/75, daterad 1974, 48x48cm, metallram.

550 kr

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition screentryck relief på plexiglas, signerad, nr 5. 15/25, daterad 1975, 49x49cm, metallram.

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, "Silver", 18/75, 1975, 48x48cm, märken/ brukslitage, metallram.

Utrop: 2 600 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, "Silver", 51/75, 1975, 48x48cm, metallram.

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, möjligt att byta ordning på skivor, signerad, 39/50, 1974, 50x50cm, slitage, metallram / ställ.

650 kr

Utrop: 2 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, 1/6, 1973, 40x40cm.

750 kr

Utrop: 3 000 kr

BECK & JUNG, Holger Bäckström (1939 – 1997) Bo Ljungberg (1939 – 2007), tavla, geometrisk komposition, screentryck relief på plexiglas, signerad, 6/6, 1973, 40x40cm slitage på ram.

700 kr

Utrop: 3 000 kr