1 - 6 av 6

Avslutad | Pant – Tisdag 26 februari

Klubbad för

Målning Kurt Carendi (1905-1971), Flicka på äng, pastell, signerad, 39x55, träram, fläckig ytterram

750 kr

Utrop: 250 kr

Målning på pappersark, signerad: Nils "Björnjägaren" Rundgren (1890-1971), daterad 1969, ca:29x29cm i träram, gåvotext från tidigare ägare

325 kr

Utrop: 250 kr

Teckning Dag Petersson (1939- ), Fågelmotiv, 22/45, med träram

300 kr

Utrop: 375 kr

Teckning Jernberg, Kvarnberget, med träram, (1987- 1982)

Utrop: 375 kr

Grafiskt blad singerat: Maurice Moberg (1923-2014) nr 31/100 motivmått 10x20cm med glas och ram

Keramikskulptur, Ulla och Gustav Kraitz, Liggande häst, blåglaserad (sockel saknas), liten skada på mule, höjd:17cm längd: 29,5cm. Visas/hämtas i butik på Vasagatan, Stockholm.

Utrop: 5 000 kr