1 - 14 av 14

Avslutad | Pant – Tisdag 12 mars

Klubbad för

Figurin "Johanna", Lisa Larsson, Gustavsberg, höjd ca 16cm

Utrop: 750 kr

Figurin, Gustavsberg, design Lisa Larsson, ABC-flicka "Emma", höjd ca 16cm

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

Figurin Gustavsberg Lisa Larsson "Lejon"

600 kr

Utrop: 500 kr

Väggtallrik, Versace Medusa, Rosenthal, Ø30,5cm

Utrop: 550 kr

Porslin, Fyrklövern Christineholm, 1 Kaffekanna med lock, 1 Sockerskål, 1 Gräddsnipa, 1 Tallrik, 11 Assietter varav en naggad, 11 Kaffekoppar varav tre naggade, 11 Kaffefat varav en naggad

400 kr

Utrop: 500 kr

Porslin, Royal Albert "Prairie Rose", 2 rektangulära serveringsfat ca29x17cm, 1 runt serveringsfat 23x26cm, 1 kaffekanna med lock, 1 gräddkanna, 1 sockerskål på fat, 11 kaffekoppar, 12 kaffefat, 12 assietter

600 kr

Utrop: 600 kr

Ljusstake "tomte" Goebel 1975 höjd ca 8cm nr 42 009-09

100 kr

Utrop: 50 kr

Glöggmuggar 7st Bo Fajans, två muggar lite naggade

Utrop: 75 kr

Muggar, Stelton, "Emma", 2st i kartong

Utrop: 125 kr

Figurin, Rosenthal, Ernst Wenck "Drickande flicka", signerad 752/1 16, höjd: 14cm

475 kr

Utrop: 425 kr

Vas, Transjöhyttan, Sven Carlsson, "Savann", 35cm

800 kr

Utrop: 550 kr

Ölglas, Lasse Åberg, "Glad mus", 22cm, 40cl

25 kr

Utrop: 50 kr

Ölglas, Lasse Åberg, "Söt mus", 22cm, 40cl

25 kr

Utrop: 50 kr

Skulptur, Rörstrand, Birger Kaikiainen, glaserat stengods, polykrom dekor, signerad 5/7 250M16 1397, höjd: 35cm

22 500 kr

Utrop: 6 000 kr