1 - 8 av 8

Avslutad | Pant – Tisdag 19 mars

Klubbad för

Oljemålning på duk, Marianne Ågren (f. 1943), blommor, signerad, 35x27cm, oramad

900 kr

Utrop: 850 kr

Akvarell Björn Krestesen (f.1951), Bordssamtal, signerad, motiv 11x18cm i ram 26x33cm

Utrop: 425 kr

Tavla Iwan Broberg (Född 1887) oljemålning på pannå 38x35cm

Utrop: 350 kr

Oljemålning Alvar Hård 74 x 54cm Klädd träram. (Restaurang LYKTAN ÖL-MAT)

Oljemålning Nikolaus Blind 40 x 51cm Yrväder till fjälls, 1964. (Torrsprickor i målningen) Målad träram med färgsläpp.

Oljemålning Carl Julius 48 x 48cm med Guldmålad träram.

Tavla Lisa Johansson ca 50 x 70cm Textilarbete med lav, ull, mossa och garn. (ihoppressad) Mörk träram med gulddetalj. (några skavanker)

Oljemålning på duk, otydlig signatur, troligen 1800-tal, med guldfärgad träram med omfattande skador 51 x 80 cm

200 kr

Utrop: 500 kr