1 - 17 av 17

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2019

Klubbad för

OMEGA, fickur, 58,5 mm, Boett nr. 3501277, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1904, fickurskedja i metall.

2 200 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1360, Serie nr. 41110633, Ref nr. MD 596.0011, Boett nr. 596.0011, damur, 27 mm, doublé (skadad, 20 micron), quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, OBS: saknas delar urverket, läderband, ca 1978.

75 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, damur, 16 x 16 (29) mm, Cal 244, Serie nr. 12355892, Boett nr. 3937-5, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, skadad boett, ca 1950, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 57,5 mm, Boett nr. 3263205, silver (900), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1903, fickurskedja i vitmetall.

1 700 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 4740039, Boett nr. 5504707, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

650 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4404984, Boett nr. 5147171, silver (0,800), ankargång, glas saknas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1914, kedja i gulmetall.

550 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 245, Serie nr. 17809149, Ref nr. CK 10997, Boett nr. 10997 1 SC / 10998 (C.B), damur, 21,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1960.

200 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1360, Serie nr. 41116968, Ref nr. ST 596.0017, Boett nr. 596.0017, damur, 26 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1978, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 483, Serie nr. 18073390, Ref nr. CK 2906, Boett nr. 2906-5, damur, 19,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, integerat läderband, ca 1961.

100 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, Genève, s.k. "Spider Dial", Cal 684, Serie nr. 37627597, Ref nr. ST 566.0036, Boett nr. 566.036, damur, 24,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1973, metallänk ej original.

1 700 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, Genève, Cal 620, Serie nr. 29729005, Ref nr. MD 511.0213, Boett nr. 511.213, damur, 20 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1969.

100 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 1613291, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1898.

750 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 6240953, Boett nr. 7015455, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925, fickurskedja i gulmetall.

300 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, savonett, "Rödtolva", Serie nr. 5443158, Boett nr. 5684397, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad "Illinois Watch Case Co. Elgin, USA", monogram, ca 1918.

2 100 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, stoppur, 51 mm, 60 sek/30 min, Cal 9100, Serie nr. 1733315, vitmetall, mekanisk, skadad urtavla, ca 1965.

350 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 625, Serie nr. 41955004, Ref nr. MD 511.0471, Boett nr. 511.0471, damur, 24,5 x 24,5 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1978.

150 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, "A.Jonsson, Hallen", fickur, 53 mm, Boett nr. 1656832, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv, ca 1899, fickurskedja i gulmetall.

600 kr

Utrop: 250 kr