1 - 3 av 3

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2019

Klubbad för

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 127 (11 stenar, 16 size), Serie nr. 5568582, Boett nr. 605998, doublé, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, glas saknas, ca 1895, fickurskedja i doublé.

650 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, Cal 382 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 19574453, Boett nr. 7269308, doublé (skadad), ankargång, skadad urtavla, boett signerad "Philadelphia Watch Case Co", motiv, bucklor, ca 1917.

375 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, jaktur, 50,5 mm, Cal 312 (15 stenar, 16 size), Serie nr. 16852900, Boett nr. 9959466, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1912.

400 kr

Utrop: 500 kr