141 - 158 av 158
1...678 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2019

Klubbad för

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, jaktur, 50,5 mm, Cal 312 (15 stenar, 16 size), Serie nr. 16852900, Boett nr. 9959466, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1912.

400 kr

Utrop: 500 kr

MOERIS, Grand Prix, fickur, 43,5 mm, Boett nr. 1590717, gun metal, ankargång, skadad urtavla, ca 1970.

200 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 51,5 mm, Verk nr. 322515, Boett nr. 150241, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

175 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, savonett, "Rödtolva", Serie nr. 5443158, Boett nr. 5684397, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad "Illinois Watch Case Co. Elgin, USA", monogram, ca 1918.

2 100 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Olympic Specials, Olympia Logo, Ref nr. GZ400, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, integrerat plastband, originalspänne, ca 1985, etui.

325 kr

Utrop: 600 kr

ARCTOS, herrur, 31 x 31 (37) mm, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

Utrop: 150 kr

OMEGA, stoppur, 51 mm, 60 sek/30 min, Cal 9100, Serie nr. 1733315, vitmetall, mekanisk, skadad urtavla, ca 1965.

350 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 625, Serie nr. 41955004, Ref nr. MD 511.0471, Boett nr. 511.0471, damur, 24,5 x 24,5 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1978.

150 kr

Utrop: 200 kr

TISSOT, PR 50, Boett nr. J176/276K, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1995.

175 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Dolce & Gabbana

DOLCE & GABBANA, damur, 32 mm, Boett nr. DW0641 / 107AA, stål, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 2005.

75 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, DS (100M/330Ft), Serie nr. SKS-BB-11005C, Boett nr. 250.7132.11, damur, 28 mm, titan/bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2000.

375 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Denmark, designad av Henning Koppel, väggur/bordsur, 100 mm, Ref nr. 3587584, stål, quartz, plasthållare, ca 2015, kartong.

225 kr

Utrop: 400 kr

TISSOT, TXL, Serie nr. QKR-JA-10408, Ref nr. T60.1.282.32, Boett nr. L835/935, damur, 22 x 20 (27,5) mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, cert, maj 2004, box.

150 kr

Utrop: 400 kr

ANTI-MAGNETIQUE, fickur, 68 mm, Boett nr. 113651, silver, niello (skadat), ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

600 kr

Utrop: 500 kr

SEIKO, herrur, 35,5 x 42,5 mm, Serie nr. 806818, Boett nr. C153-5007, digital, stål, quartz, mineralglas, miniräknare, OBS: saknar packning, originallänk, ca 1977, ställpinne, box.

450 kr

Utrop: 200 kr

LÄDERBAND, 3 st, passar till Cartier Basculante unisex, 18 x 16 mm. Passar till viklås.

425 kr

Utrop: 500 kr

TISSOT, Le Locle, Cal ETA 2824-2, Boett nr. L164/264 herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, glasbaksida, OBS: saknar krona/ställaxel, originallänk, viklås, Ref nr. L264, ca 2003, box (ej komplett),

750 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, "A.Jonsson, Hallen", fickur, 53 mm, Boett nr. 1656832, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, defekt, motiv, ca 1899, fickurskedja i gulmetall.

600 kr

Utrop: 250 kr