1 - 20 av 21
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 april

Klubbad för

Ljuslykta i glas Hallon från Orrefors Sweden

50 kr

Utrop: 75 kr

Konstglas Båt, design Bertil Vallien Kosta Boda nr. 005821-95, längd 17,5cm

1 300 kr

Utrop: 500 kr

Vas, design Bertil Vallien Kosta Boda, signerad nr. 47533 höjd 19,5cm

325 kr

Utrop: 75 kr

Skål, design Bertil Vallien Kosta Boda, signerad nr. 57529, Ø9cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Ölglas sex st. design Lasse Åberg höjd 22,5cm

300 kr

Utrop: 125 kr

Snapsglas sex st. Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Aslak höjd 6,5cm

175 kr

Utrop: 75 kr

Snapsglas fem st. Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Aslak höjd 6,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Glas sex st. Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Aslak höjd 7,5cm

225 kr

Utrop: 75 kr

125 kr

Utrop: 75 kr

Ölglas sex st. Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Aslak höjd 14cm

500 kr

Utrop: 75 kr

600 kr

Utrop: 75 kr

Skål Iittala Tapio Wirkkala (1915-1985) höjd 12cm Ø17,5cm

325 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Kosta boda, Gunnel Sahlin, Nr 49966, små nagg, höjd 28cm

Utrop: 600 kr

Snapsglas, Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, Artist Collection, Nr 99290, höjd 8,5cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Vinglas, Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, Artist Collection, Nr 99180, höjd 26cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Vas, Kosta Boda, Kjell Engman, "Reef" (Korallrev), höjd 27cm, bredd 25,5cm

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Ljuslyktor 2st, Iittala, Kivi, Marimekko, höjd: 6cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Selterglas 8st, Kosta, Kent, design Elis Bergh, höjd: 8,5cm

Vas SEA ROCKET, Inge Samuelsson Höjd: 20cm

Utrop: 50 kr

Vas Rainbow Boda, Bertil Vallién Höjd: 17,5cm

150 kr

Utrop: 150 kr