1 - 20 av 22
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 april

Klubbad för

1 Skål Orrefors, modell Sofiero, "För nit och redlighet i Rikets tjänst", signerad Gunnar Cyren, bredd 240mm, höjd 145mm, i träschatull

650 kr

Utrop: 750 kr

Ljusstakar 2st "Madison" av Orrefors i glas, Höjd: ca4,5cm Ø14,5cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Ljusstakar av design Nachtmann, 2st, Höjd: 15cm i glas

275 kr

Utrop: 75 kr

Ljusstakar av design Nachtmann, 2st, Höjd: 20cm i glas

275 kr

Utrop: 125 kr

Ljusstakar av design Nachtmann, 2st, Höjd: 25cm i glas

275 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda Mine Ø25cm H:ca8cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Vas, BoConcept, H:ca27cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Vas, BoConcept, H:ca29cm

Utrop: 100 kr

Ljusstakar 3st, H: 26cm, 22cm, 18cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Karaff, Iitala Essence Decanter, Antonio Citterio, H:22cm,

300 kr

Utrop: 125 kr

Karaff, Kosta Boda, Chateau, Bertil Vallien H:27cm

250 kr

Utrop: 250 kr

Vas, Kosta Boda, H:15cm

200 kr

Utrop: 300 kr

Svamplampa, Kosta Boda, H:cm27cm, el behöver bytas

375 kr

Utrop: 450 kr

Skål på fot, Boda, Erik Höglund experiment tidigt 60-tal, osignerad, H:ca20cm

300 kr

Utrop: 500 kr

Vas, osignerad, H:ca26cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Vas, Kosta Boda, Vicke Lindstrand, H:ca20cm, osignerad

325 kr

Utrop: 500 kr

Skål Kosta Boda "Prince" Design:Göran Wärff (1933- ), signerad, höjd 11cm, bredd 16,5cm

Utrop: 375 kr

4st Vinglas Höjd: 18cm 1st Vinglas 20,9cm Orrefors Sweden

125 kr

Utrop: 150 kr

Skål Orrefors Corona Ø14,5cm höjd 10cm, graverad Stockholm o stadshusmotiv

100 kr

Utrop: 125 kr

Skål Orrefors Corona Ø18,5cm höjd 11cm

Utrop: 350 kr