1 - 16 av 16

Avslutad | Pant – Tisdag 30 april

Klubbad för

Gräddkanna S830 89,9g Höjd: ca7,5cm, från år 1963

Utrop: 375 kr

Punschbägare 2st S830 62,2g hamrade

Utrop: 250 kr

Plakett S830 26,8g "All Offentlig makt i Sverige utgår från folket" 1975 50kr Sverige

Utrop: 100 kr

Plakett S830 27,2g "Kungliga Slottet Stockholm 250år" 1754-2004 200kr

125 kr

Utrop: 125 kr

Plakett S830 13,2g Alfred Nobel Nat. MDCCC XXXIII, OB. MDCCC XCVI, "Excoluisse.Per.Artes. Inventas.Vitam.Iuvat "

75 kr

Utrop: 75 kr

Plakett S830 22,1g Carl XIV Johan Desideria Carl XVI Gustaf Silvia1976 19 Juni

Utrop: 100 kr

Tekanna i danskt silver 556,4g, höjd 20cm,graverad

Kanna i danskt silver 407,9g, höjd 21cm, löst handtag

Plaketter 24st S925 528g, Sveriges Historia 2000, i schatull

Utrop: 2 400 kr

Sockerskål på fötter i danskt silver 230,2g, Ø10,5cm, höjd:6,5cm, graverad och bucklig

Gräddkanna på fötter i danskt silver 174g höjd:9,5cm, graverad

Kaffekanna på fötter i danskt silver 666,3g höjd: 27cm, graverad och bucklig

Silverskål med handtag S800 182,8g mått: 5,5 x 8,5 x 11,0cm (exkl. handtag), förgylld insida, monogramgravyr, bruksslitage

Utrop: 750 kr

Silverkanna S800 120,1g höjd: ca 6,5cm, förgylld insida, monogramgravyr, bruksslitage

Utrop: 450 kr

Silverskrin med lock och tassar S835 187,3g höjd: ca 11,0cm, förgylld insida

600 kr

Utrop: 750 kr

Silverfat S830 229,2g mått: 17,2 x 17,2cm, genombruten dekor

750 kr

Utrop: 900 kr