1 - 20 av 43
123 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Onsdag 29 maj 2019

Klubbad för

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, ovalslipad, 8,36 ct, ljusblå.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Granater

GRANAT, ovalslipad, 5,33 ct, mörkröd.

200 kr

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 8 st, oval- och smaragdslipade, 17,53 ctv, mörkblå, väldigt grund slipade, små nagg och repor.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 16 st, ovalslipade, 37,41 ctv, blå.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 2 st, smaragdslipade, 10,53 ctv, blå.

1 000 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 2 st, smaragdslipade, 23,76 ctv, blå.

Utrop: 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,26 ct, TCa(K)/SI.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, Ca(N)/VS.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,32 ct, Yellow(R)/P.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,33 ct, Light Yellow(Q)/SI, litet nagg på kuletten.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,20 ct, River(E)/VS.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,20 ct, Ca(M)/VS.

850 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,38 ct, Yellow(R)/SI, inneslutning når ytan.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,37 ct, Ca(N)/SI, liten natural på rondist.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,26 ct, Light Yellow(Q)/SI.

750 kr

Utrop: 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,29 ct, Light Yellow(O)/VS.

900 kr

Utrop: 900 kr

7 ST DIAMANTER, briljantslipade, 0,56 ctv, ca TW-W/VS-SI.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, ovalslipade 62,40 ctv, naggade, skador, samtliga med slitna fasettkanter.

1 700 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, hjärtslipad,1,84 ct, IGI certifikat 1L131845, förseglad.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TW(G)/VVS2, IGI certifikat F1G79383, förseglad.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr