1 - 20 av 31
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 augusti

Klubbad för

Glaspjäs höjd 21cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Glasfat Målerås glasbruk designat Mats Jonasson repigt

25 kr

Utrop: 50 kr

Glaslykta Kosta Boda Ø11cm höjd ca 5,5cm liten skada på ena kanten

25 kr

Utrop: 50 kr

Glasskål i kristall Orrefos Ø16cm höjd ca 9,5cm

Utrop: 125 kr

Vas Kosta Boda Caramba design Ulrika Hydman Vallien höjd ca 33,5cm. visas och hämtas hos Sefina Stockholm - Birger Jarlsgatan 12.

Utrop: 1 200 kr

Ljuslykta Orrefors höjd 6,5cm

Utrop: 75 kr

Ljuslykta Orrefors höjd 7,0cm

Utrop: 100 kr

Ljuslykta Orrefors höjd 8,5cm

Utrop: 125 kr

Sherryglas 4st Kosta Boda Kent, design: Elis Bergh, höjd: 9,8cm. Visas och hämtas på Vasagatan 8 - Sefina

Rödvinsglas 3st Kosta Boda Kent, design: Elis Bergh, höjd: 12,5cm. Visas och hämtas på Vasagatan 8 - Sefina

Snapsglas 6st Orrefors, Anne Nilsson, "Clown" H:19cm. Visas och hämtas på Sefina Vasagatan 8-10

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

Skål, Kosta Boda, signerad Bertil Vallien, Frosted Chico, höjd: 10,5cm Ø15,5cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Whiskeyglas 4st, Orrefors, modell: Erik, höjd: 7cm

Skål på fot, Iittala, Marimekko, 120mm

Skål, Iittala, design: Alvar Aalto, höjd: 35mm

Vas, Iittala, design Alvar Aalto, modell: Savoy, höjd: 12cm, små repor i botten

Vas, Kosta Boda, design: Ulrica Hydman Vallien, modell: Nevada, höjd 21cm, signerad

Vas, höjd: 19,5cm, små nagg