1 - 8 av 8

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni 2019

Klubbad för

BÄLTESSPÄNNE, silver, niello, Liba Oleksa, Ryssland Kiev 1900-tal, okänd silversmedsmästare, mått 7 x 5,7 cm, vikt 29,0 g.

425 kr

Utrop: 500 kr

SOCKERRUSKA, silver, rokokodekor i relief, Carl Hoff, Helsingborg 1933, höjd 20 cm, vikt 169,4 g.

Utrop: 1 900 kr

SERVETTRINGAR, 8 st, silver, kvadratiskt välvd form, Ceson, Göteborg 1969-74, total vikt 178,8 g.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

SALTKAR, silverplätterat/förgyllt, groda som drar ett snäckskal, höjd 5 cm, längd 11 cm, vikt 237 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

DIADEM, silver, Hjalmarsdotter, L Laver, Stockholm 1960, vikt 53,4 g. Diadem, sterlingsilver, Hjalmarsdotter, vikt 53,4 g.

1 400 kr

Utrop: 350 kr

PIPA, silver, ben, längd 8,5 cm, vikt 4,1 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

SALT & PEPPARKAR, silver, vikingabåtar, höjd 3,7 cm, vikt 18,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

LORGNETTE, silver, glas, vikt 31,2 g.

850 kr

Utrop: 350 kr