1 - 5 av 5

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni 2019

Klubbad för

SALTKAR, silver, skålformat, runt på välvd fot, lodräta reliefåsar, Moskva 1800-talets mitt, djup 9 cm, höjd 3,6 cm, vikt 29,5 g.

Utrop: 1 300 kr

SALTKAR, silver, delvis förgylld, dekor i nyrokoko, rektangulär, Moskva 1845, längd 9,5 cm, bredd 7,3 cm, höjd 3,6 cm, vikt 32,1 g.

Utrop: 1 300 kr

SKÅLFAT, 2 st, silver, röd samt blå emalj, Jacob Tostrup, Oslo ca 1960, djup 8,2 cm, höjd 1 cm, vikt 110,1 g, nagg,

Utrop: 1 300 kr

SKÅL, silver, K. Anderson, Stockholm 1927, graverad dekor, höjd 9,5 cm, diameter 22,5 cm, vikt 426 g.

Utrop: 1 900 kr

SKÅL, sterlingsilver, förgylld, båtformad på fot, hänklar i form av fåglar, The Goldsmiths & silversmiths Co LTD, London 1913, vikt 164,6 g.

2 300 kr

Utrop: 1 000 kr