1 - 7 av 7

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni 2019

Klubbad för

BÄGARE, 3 st. Sterlingsilver, delvis förgylld, mjuk trekantsdekor, CG Hallberg, Stockholm 1960, höjd 7 cm. Silver CG Hallberg, Stockholm 1955, höjd 5,5 g. Silver, skålformad, 2 hänklar, Mappin&Webb, Sheffield 1891, höjd 5,8 cm. Totalvikt 133,9 g.

Utrop: 1 200 kr

BÄGARE, silver, rakt vidgande, bladdekor, Lars Löfgren, Hudiksvall 1800-talets första del, höjd 8 cm, vikt 19,7 g, graverad.

Utrop: 1 300 kr

MARGARETABÄGARE, silver, Hovjuvelerare G A Dahlgren, Malmö 1937, höjd 11,5 cm, vikt 397,3 g, gravyr.

2 800 kr

Utrop: 1 600 kr

MARGARETABÄGARE, silver, Hovjuvelerare G A Dahlgren, Malmö 1937, höjd 6,5 cm, vikt 115,3 g, gravyr, mindre buckla.

900 kr

Utrop: 600 kr

MARGARETABÄGARE, silver, Hovjuvelerare G A Dahlgren, Malmö 1937, höjd 6,5 cm, vikt 114,6 g, gravyr, bucklor.

850 kr

Utrop: 600 kr

BÄGARE, på kulfötter, silver, Carl Gustaf Hallberg, Stockholm 1881, höjd 8,5 cm, vikt 77,1 g, gravyr, mindre buckla.

650 kr

Utrop: 450 kr

BÄGARE, silver, cisilerad blomdekor, Ceson, Göteborg 1978, höjd 7,5 cm, vikt 72,5 g.

Utrop: 400 kr