241 - 260 av 283
1...12131415 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 13 juli 2019

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, tanzanit 1,30 ct, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 40 cm, vikt 3,3 g.

Utrop: 9 600 kr

GLASSKEDAR, 6 st, silver, delvist förgyllda, V Jamin, Tyskland, längd 14 cm, vikt 149,2 g, etui.

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, mockaskedar, Acorn, förgyllt sterlingsilver, Danmark, efter 1945, längd 9,5 cm, vikt 67,5 g, originaletui.

Utrop: 2 300 kr

FÖRRÄTTSBESTICK, 24 delar, silver, förgylld metall, Frankrike, längd 15,5-17,5 cm, vikt 575,4 g, bucklor, en gaffel med skevt handtag.

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,55 ct, ca Cr(J)/SI1, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 2,5 g,

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca0,25 ct, ca TW/SI, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, TCr(I)/SI1, HRD inskription på rondisten 180000116714, 17 briljantslipade diamater ca 0,34 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 18 600 kr

RING, 18K vitguld, 40 svarta diamanter ca 0,49 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 3,1 g, svarta diamanter med naturalr, inneslutningar som når ytan samt naturliga håligheter.

Utrop: 11 500 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,81 ct, TW(G)/VVS2, HRD inskription på rondisten, 28 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 4,1 g, stenkuvert medföljer.

Utrop: 34 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca0,25 ct, ca TW/SI, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld 40 svarta diamanter ca 0,51 ctv, 40 briljantsipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 3,2 g, svarta diamanter med inneslutningar som når ytan och naturliga håligheter, enstaka med nagg.,

Utrop: 12 650 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 briljanter ca 2,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 17,5 mm, vikt 8,2 g, 2 diamant med nagg invid bordet, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 26 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS, vikt 1,9 g, stift.

Utrop: 6 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, höjd 2 cm, vikt 1,8 g, stift.

Utrop: 5 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,5 g, löstagbar krans.

Utrop: 8 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TW/P, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld, akvamarin ca 2,06 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/P, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, akvamarin ca 0,95 ct, briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljant och baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 44 cm, vikt 4,3 g.

Utrop: 12 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 83 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 4 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 16 000 kr