1 - 5 av 5

Avslutad | Moderna – Lördag 20 juli

Klubbad för

GEORG JENSEN, vinkork, sterlingsilver, arbetad yta, nr 100, Danmark, vikt 98,2 g.

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, dosa, silver, lapis lazuli, arbetad yta, nr 79 D, Danmark ca 1930, vikt 20,0 g.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

GEORG JENSEN, bokmärke, silver, arbetad yta, nr 60, Danmark, vikt 6,7 g.

750 kr

Utrop: 600 kr

ERIC LÖFMAN, punschkoppar, 6 st, silver, förgylld insida, arbetad yta, Markströms, Uppsala 1986, signerade, total vikt 260,8 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

GEORG JENSEN, bestickservis, 9 delar, Kaktus, sterlingsilver, 3 matknivar, 3 matgafflar, 3 matskedar, Danmark, 1933.1944, längd 17, 19 och 23 cm, vikt 569,0 g.

3 300 kr

Utrop: 3 000 kr