1 - 13 av 13

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019

Klubbad för

6 BÄGARE, silver, höjd 4,5 cm, vikt 163,9 g.

Utrop: 900 kr

COASTER, ett par, sterlingsilver, bakelitbotten, vikt 164,5 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

SALT & PEPPARKAR, silverpläterat, hund och katt, höjd 11 cm, vikt 367 g.

650 kr

Utrop: 550 kr

KAFFESKEDAR, 8 st, silver, Olga, GAB, Eskilstuna 1978, längd 115 mm, vikt 95,3 g.

Utrop: 550 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, Patricia, Mema, Lidköping 1955-1961, längd 122 mm, vikt 185,9 g, etui.

Utrop: 1 000 kr

MOCCASKEDAR, 12 st, silver, Patricia, Mema, Lidköping 1958-1973, längd 105 mm, vikt 104,7 g.

Utrop: 700 kr

SALTKAR, silverplätterat/förgyllt, hundvalp vid saltkar, längd 10 cm, vikt 116 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

TAPIO WIRKKALA, silverskål, Finland 1959, vikt 71,5 g, buckla.

Utrop: 800 kr

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Markströms, modell Uppsala, längd 11 cm, totalvikt 85,8 g.

Utrop: 550 kr

ETT PAR LJUSSTAKAR, silver, T. Eldh, Ceson, Göteborg, höjd 17,7 cm, fyllda.

Utrop: 2 700 kr

SKÅL. silver, ovalformad med pärlbård, Per Sköld för Carlman, Stockholm 1961, höjd 3,4 cm, längd 12,8 cm, vikt 98,7 g.

Utrop: 700 kr

ADOLF F DUCKWITZ, sked, silver, Mariestad 1802, längd 21,5 cm, vikt 47,7 g.

Utrop: 300 kr

SALTKAR OCH SKED, sterling silver, London / Birmingham, även svenska stämplar från 1914, höjd 6 cm, vikt 50,5 g.

550 kr

Utrop: 400 kr