1 - 20 av 21
12 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 november 2019

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, ametister, filigranarbete, längd 45 cm, vikt 23,1 g.

Utrop: 4 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad smaragd 9,28 ct, report IGR 30301516, 595 briljantslipade diamanter ca 16,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, report IGR 30303468, längd 43 cm, vikt 37,0 g, smaragdhänget är löstagbar, smaragden har en stor oslipad yta.

Utrop: 200 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 111 briljantslipade diamanter ca 20,00 ctv, ca TW-TCa(F-K)/SI-P, längd 44 cm, vikt 27,2 g.

180 000 kr

Utrop: 200 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, korall ca 81,0 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca W-Cr/VS-P, kedja med koraller och vita topaser, längd 90 cm, vikt 23,3 g.

Utrop: 23 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, fantasilänk, Clioro, längd 45 cm, vikt 48,7 g.

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K guld, 22 odlade pärlor ca 6,5 mm, längd 84 cm, vikt 32,7 g.

Utrop: 10 600 kr

COLLIER, 14K guld/silver, odlad sötvattenspärla ca 6,5 mm, rosen- och åttkantslipade diamanter, längd 47 cm, vikt 4,7 g, flera diamanter med nagg och skador.

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, 18K roseguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/VS, kedja 42 cm, vikt 2,7 g.

Utrop: 4 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad rubelit ca 3,75 vy, 2 rubiner, antikslipad diamant ca 0,78 ct, ca TCa/SI, droppslipad diamant ca 0,36 ct, ca TW/SI. briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/SI, längd 40 cm, vikt 11,0 g.

Utrop: 22 000 kr

COLLIER, 18K guld, ovalslipad ametist 19,49 ct, 152 briljantslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, längd 39 cm, vikt 132,2 g, små repor på ametisten.

Utrop: 55 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, fasetterade Safirer 0,74 ctv, briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca W/VS, kedja längd 43 cm, vikt 4,6 g.

7 600 kr

Utrop: 8 400 kr

COLLIER, ca 14 ctv borrade grå diamanter, råstenar, lås i 18K vitguld, längd 42 cm, vikt 3,4 g, ej knutet.

3 300 kr

Utrop: 3 100 kr

RIVIERECOLLIER, 14K vitguld, 149 briljantslipade diamanter ca 8,00 ctv, ca River-Yellow/VS-P, längd 41 cm, vikt 20,6 g, flera diamanter med nagg och skador.

Utrop: 45 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,33 ct, TW(F)/VVS1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W/VS, längd 40 cm, vikt 3,2 g, stenkuvert medföljer.

Utrop: 10 800 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipade diamanter 8,95 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, längd 41 cm, vikt 51 g.

Utrop: 55 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad Smaragd ca 2,79 ct, navette och briljantslipade diamanter ca 3,98 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42 cm, vikt 27,0 g.

Utrop: 52 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 14 marquiseslipade, 1 kuddslipad, resterande briljantslipade diamanter 1,55 ctv, ca W/SI-VS, längd 40 cm, vikt 16 g.

Utrop: 28 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad Smaragd ca 2,20 ct, briljantslipade diamanter ca 2,59 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 40,5 cm, vikt 25,5 g.

38 000 kr

Utrop: 44 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, rubiner, onyx, odlade pärlor, citrin, peridot, ametist, längd 45 cm, vikt 14,3 g.

Utrop: 10 800 kr

COLLIER, 18K rodinerat guld/ vitguld, South Seapärla 9 mm, briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW/VVS, längd 42 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 17 800 kr