1 - 4 av 4

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 november 2019

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, cabochonslipad safir, 16 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W/SI, inre omkrets ca 18 cm, vikt 66,1 g.

Utrop: 28 500 kr

ARMRING, 18K guld/platina, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW(F)/SI, rosenslipade diamanter, öppningsbar, innermått 5,2 x 6,3, vikt 13,2 g, några rosenstenar med skador.

Utrop: 7 200 kr

ARMRING, B-jade, 8,5 mm bred, vit, ljusgrå & ljusgrön, rund, inre omkrets 16 cm, vikt 34,5 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, 18K vitguld, 46 blå safirer, 7 swisslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TCr(I)/SI-P, italien, längd 18,5/19/19,5 cm, vikt 77,2 g, en safir saknas, flera safirer med nagg och skador.

Utrop: 30 000 kr