1 - 20 av 114
123...6 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 november 2019

Klubbad för

RING, 18K vitguld, ovalslipad ametist, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv ca W/VS, stl 20,5 mm, vikt 13,5 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 1,73 ctv ca Cr(J)/SI, stl 16,75 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 6,6 g, en diamant med nagg på kuletten, skev ringskena.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,20 ct, Fancy Brownish Yellow/VS2, certifikat GIA 2287561196, 60 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g, en sidosten med inverterad natural på kronan.

Utrop: 38 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,16 ct, ca W(H)/P1, 18 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 32 000 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K guld, 21 baguetter- och 28 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 5,2 g, en diamant är trasig.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld/silver, ovalslipad safir ca 3,00 ct, gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-TCr(H-I)/P, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g, safiren har slitage på fasettkanter och skada på kuletten, ena diamanten med skada på kronan.

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 1,08 ct, ca Ca/VS-SI1, 2 gammalslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TCr/SI, stl 18,5 mm, vikt 9,2 g, stämplad Warsawa, Polen.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 1,46 ct, ca Cape(M)/VS1, 3 briljanter ca 0,08 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 8,0 g, Walters guldsmedja, Stockholm 1993.

Utrop: 34 500 kr

RING, 18K vitguld, rosa, vita och aprikosa odlade pärlor, 8 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca Ca/P, stl 17 mm, vikt 10,8 g.

Utrop: 9 500 kr

RING, 18K guld, behandlade safirer, 54 briljantslipade diamanter ca 1,38 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 000 kr

Utrop: 176 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,25 ct, ca W(H)/SI2-P1, trapetslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W(H)/SI, report IGR 30303064, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

Utrop: 36 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCa(K)/VVS2, 28 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17 mm, vikt 2,1 g, mittstenen har naturaler på rondisten och en sidosten har inverterad natural på kronan.

Utrop: 15 000 kr

RING, 18K guld, kuddslipad safir ca 0,98 ct, 52 briljant- och 4 baguetteslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 14 600 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla, ca 11,6 mm, briljantslipade diamanter ca 1,18 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 16,25 mm, vikt 7,9 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K vitguld med 41 svarta briljanter 0,21 ct 41 briljanter 0,21 ctv W/SI, storlek 16,75 mm, 3,8 g, gravyr.

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K guld, akvamariner ca 4,4 ctv, limekvarts ca 7,0 ctv, briljantslipade diamanter ca 2,35 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 11 g.

Utrop: 22 500 kr