21 - 40 av 296
123...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 november 2019

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljant ca 1,46 ct, ca Cape(M)/VS1, 3 briljanter ca 0,08 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 8,0 g, Walters guldsmedja, Stockholm 1993.

Utrop: 34 500 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, Ro-Be Smycken Bengt Olov Johansson, Stockholm 1961, stl 18,5 mm, vikt 3,2 g, en sidosten med nagg på rondisten, flera klor slitna.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, lavacamé, vikt 7,8 g, krok.

3 900 kr

Utrop: 3 000 kr

ARMBAND, 18K guld, cabochonslipad safir, 16 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W/SI, inre omkrets ca 18 cm, vikt 66,1 g.

Utrop: 28 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor, ca 13,5 mm, stift.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, 18K vitguld, korall ca 81,0 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca W-Cr/VS-P, kedja med koraller och vita topaser, längd 90 cm, vikt 23,3 g.

Utrop: 23 500 kr

RING, 18K vitguld, rosa, vita och aprikosa odlade pärlor, 8 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca Ca/P, stl 17 mm, vikt 10,8 g.

Utrop: 9 500 kr

ÖRHÄNGEN, platina, odlade pärlor, 44 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca höjd 26 mm, vikt 4,1 g, krokar.

5 200 kr

Utrop: 4 000 kr

STRÖMDAHL, enstensring, Galaxia, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,41 ct, ca W(H)/VVS, Stjärnringen, Stockholm 1994, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K guld, behandlade safirer, 54 briljantslipade diamanter ca 1,38 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 000 kr

Utrop: 176 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,25 ct, ca W(H)/SI2-P1, trapetslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W(H)/SI, report IGR 30303064, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

Utrop: 36 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCa(K)/VVS2, 28 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17 mm, vikt 2,1 g, mittstenen har naturaler på rondisten och en sidosten har inverterad natural på kronan.

Utrop: 15 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,00 ct, 12 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,60 ctv ca W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 3 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, svarta diamanter ca 3,00 ctv, längd 18,5 cm, vikt 6,7 g, några stenar med nagg.

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K guld, kuddslipad safir ca 0,98 ct, 52 briljant- och 4 baguetteslipade diamanter ca 1,77 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter ca 1,13 ctv, ca TCa/VS-P, stift, höjd 30 mm, vikt 6,9 g.

9 700 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla, ca 11,6 mm, briljantslipade diamanter ca 1,18 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 16,25 mm, vikt 7,9 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K vitguld med 41 svarta briljanter 0,21 ct 41 briljanter 0,21 ctv W/SI, storlek 16,75 mm, 3,8 g, gravyr.

Utrop: 5 400 kr