1 - 20 av 554
123...28 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2019

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, ca 9,75 - 10,0 mm, 12 rubiner ca 8,2 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca Ca/SI, stift, höjd 33 mm, vikt 7,5 g.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, ovalslipad diamant 1,56 ct, Light Yellow(Y-Z)/SI2, certifikat GIA 1208608605, 24 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca gula/VS-SI, 60 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, TW(F-G)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,8 g, en av de små gula diamanterna har en inverterad natural på kronan.

Utrop: 40 000 kr

RING, 18K roséguld, 122 briljantslipade diamanter ca 3,40 ctv, ca TCa-Ca/VS-SP, stl 16,25 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K vitguld, rubiner ca 3,26 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 9,3 g.

Utrop: 15 600 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 115 briljantslipade diamanter ca 15,00 ctv, ca TW-Cr(F-J)/SI-P, längd 43,5 cm, vikt 30,0 g, tre av de mindre diamanterna med nagg på rondist och en med nagg på kronan.

Utrop: 134 000 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad månsten ca 27,77 ct, 11 oval- och droppslipade safirer, 17 briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca Ca/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 16,1 g.

Utrop: 19 000 kr

Utrop: 30 000 kr

Smycken Lås

PER BORUP, lås, 18K vitguld, hjärta, vikt 3 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, cabochonslipade rubiner ca 2,65 ctv, 62 briljantslipade diamanter ca 0,99 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 10,4 g.

Utrop: 12 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 0,97 ctv, ca W-Cr/SI, hjärtan, stift, höjd 10 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 12 400 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit ca 4,33 ct, gröna granater ca 1,76 ctv, 20 briljantslipade diamanter 0,58 ctv, ca Cr-Ca/SI, stl 17 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 10 600 kr

RING, 18K roséguld, rubiner ca 1,26 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, röd emalj, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, Cr(J)/SI1, IGI certifikat 305825943, längd 45 cm, vikt 2 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner ca 1,72 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,65 ctv, ca TCr-TCa/VS-P, huggies, höjd 70 mm, vikt 11,8 g.

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, radiantslipad diamant 1,04 ct, Fancy Yellow/SI1, certifikat GIA 16844502, 22 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca gula/SI-P, 56 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, en av de små gula diamanterna är skadad och några med nagg.

Utrop: 50 000 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 6 berlocker, längd ink lås 19 cm, vikt 36,7 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

PANDORA, armband, 14K guld/sterlingsilver, 19 berlocker, längd 20,5 cm, vikt 76,6 g.

4 400 kr

Utrop: 4 400 kr

SOPHIE BY SOPHIE, armband, Horseshoe Bracelet, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,11 ctv, längd 17-19 cm, vikt 2 g.

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

SOPHIE BY SOPHIE, armband, Star Bracelet, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, längd 17 - 19 cm, vikt 2 g.

4 700 kr

Utrop: 4 000 kr

SOPHIE BY SOPHIE, collier, Horseshoe Necklace, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, 42 - 45 cm, vikt 3,3 g.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr