1 - 9 av 9

Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019

Klubbad för

ZENITH, XL-Tronic, Cal 50.0 (ESA 9162), Boett nr. 01.0010.500, herrur, 35,5 mm, stål, stämgaffel, mineralglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1975.

3 100 kr

Utrop: 2 200 kr

ZENITH, Defy (Swiss Made T), Cal 2552 PC, Serie nr. 7107387, Boett nr. 1808-68, herrur, 37 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

6 300 kr

Utrop: 2 700 kr

ZENITH, herrur, 29 x 29,5 (38) mm, Cal 2532 C, Serie nr. 5592039, Boett nr. 054A269, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1964.

6 000 kr

Utrop: 5 900 kr

ZENITH, frackur, 50 mm, Serie nr. 2908516, Boett nr. 330493, 14K guld. ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1929.

Utrop: 4 200 kr

ZENITH, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 2262032, Boett nr. 196761, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1918.

5 500 kr

Utrop: 5 700 kr

ZENITH, herrur, 36 mm, Cal 2542, Serie nr. 06769482, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, El Primero, Grande Class, "Moonphase", Cal 4100, Serie nr. 286468, Boett nr. 03.0520.4100, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, skadade visare, läderband, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

ZENITH, damur, 20 mm, Cal 1520, Serie nr. 5900834, Boett nr. 544A144, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad originallänk, längd 170-175 mm, totalvikt 29,8 gram, ca 1964.

8 700 kr

Utrop: 8 900 kr